Екскурзия
Тип: Автобусна
Държава: Турция
Продалжителност: МАЙ-ЮНИ
Цена: 330 лв
НАПРАВИ ЗАПИТВАНЕ ЗА ДАТИ
Туристическа програма:
(Програмата е примерна, можем да изготвим индивидуална по ваше желание!)
1-ви ДЕН: БЪЛГАРИЯ – АЙВАЛЪК
Отпътуване рано сутринта от вашия град с лицензиран автобус. По желание на цялата група срещу допълнително заплащане на входните такси – посещение на Троя. Пристигане в Айвалък привечер и настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.
2-ри ДЕН: АЙВАЛЪК – МАРМАРИС
Закуска. Освобождаване на хотела и отпътуване за Мармарис. Пристигане в ранния следобед и настаняване в хотел. Свободно време за плаж или автобусна обиколка за опознаване на града. Вечеря. Дискотека. Нощувка.
3-ти ДЕН: МАРМАРИС
Закуска. Свободно време или екскурзия по избор срещу допълнително заплащане: целодневна екскурзия с яхта в залива на Мармарис или екскурзия до острова на Клеопатра. Вечеря. Дискотека. Нощувка.
4-ти ДЕН: МАРМАРИС
Закуска. Свободно време или екскурзия по избор срещу допълнително заплащане: еднодневна екскурзия до гръцкия остров Родос или ексурзия до красивия град Далян. Вечеря. Дискотека. Нощувка.
5-ти ДЕН: МАРМАРИС - АЙВАЛЪК
Закуска. Освобождаване на хотела и отпътуване за Айвалък в 07.00 ч. По желание на цялата група срещу допълнително заплащане на входните такси – екскурзия до Ефес и дома на Дева Мария. Пристигане и настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.
6-ти ДЕН: АЙВАЛЪК – БЪЛГАРИЯ
Закуска. Освобождаване на хотела и отпътуване за България. Пристигане във вашия град в светлата част на деня.
Хотели в Мармарис, които ние Ви препоръчваме:
CLUB ARMAR HOTEL ****
www.clubarmar.com
Разположение: Хотелът е на 750 метра от плажа и на 2 км от центъра на Мармарис. В близост до много магазини и заведения.
В стаите: Баня с вана, сешоар, индивидуален климатик, телевизор, телефон, мини бар /платен/, сейф /на рецепция – платен/, на пода мокет, балкон, ежедневно почистване.
На територията на хотела: основен ресторант, 2 ресторанта a-la-carte – европейска и китайска кухня, 2 бара, 2 открити басейна, закрит басейн, 3 водни пързалки, детски басейн, мини клуб, детска площадка, козметичен и фризьорски салон, пране, химическо чистене, магазини, обмен на валута, рент а кар, конферентна зала, турска баня, сауна, фитнес, тенис на маса, дартс, развлекателни програми, масаж, пилинг, интернет, водни видове спорт, билярд.
Хранене: закуска, обяд и вечеря на шведска маса, допълнителни хранения, напитки местно производство без лимит
KAYA MARIS HOTEL ****
www.hotelkayamaris.com
Разположение: 2 км от центъра на Мармарис, на 25 м. от морето. Градски плаж;
В стаите: баня с вана или душ, индивидуален климатик, телефон, телевизор, мини бар, сешоар, сейф, балкон, почистване на стаите - всеки ден;
На територията на хотела: 2 ресторанта, 2 бара, открит басейн, детски басейн, лекар на повикване, магазини, салон за красота, паркинг.
Хранене: закуска, обяд и вечеря на шведска маса, допълнителни хранения, напитки местно производство без лимит
* За настаняване в хотел KAYA MARIS се доплащат 15 лв.
ASLI HOTEL ***
www.hotelasli.com
Разположение: намира се на 100 км от летището, на 1 км от центъра и на 200 м от плажа.
В стаите: баня с душ, сешоар, телевизия, телефон, климатик, мини бар, балкон, топла вода
На територията на хотела: ресторант, барове, кафе, открит басейн, детски басейн, асансьор, интернет кът, доктор, обмяна на валута, пране, събуждане по стаите.
Хранене: закуска, обяд и вечеря на шведска маса, допълнителни хранения, напитки местно производство без лимит
CLUB PALM HOTEL ***
www.palmaronline.com
Разположение: на 3 км. от центъра на Мармарис, на 300 м. от брега на морето, градски плаж;
В стаите: 72 стаи, климатик, телевизор, телефон, баня с душ, сешоар, балкон;
На територията на хотела: открит и закрит ресторант, бар, 2 басейна, детски басейн, водна пързалка, турски басейн, сауна, масаж, сейф;
Хранене: закуска, обяд и вечеря на шведска маса, допълнителни хранения, напитки местно производство без лимит
Пакетните цени включват:
Транспорт с лицензиран автобус (климатик, видео, аудио, минибар);
Фериботни, магистрални и други такси;
Две нощувки в хотел 3* на база НВ / закуска и вечеря / в Айвалък;
Три нощувки в хотел 3 или 4* на база ALL INCLUSIVE /закуска, обяд, вечеря, доп. хранения, турски напитки без лимит/ в Мармарис;
Автобусна обиколка на Мармарис;
Посещение на дискотеки;
Медицинска застраховка;
Водач
По желание на групата може да се посети Одрин и да се разгледа джамията „Султан Селимие”
Пакетните цени не включват:
Разходи за лични нужди;
Допълнителните екскурзии:
Острова на Клеопатра: Райско кътче с живописни острови, кристално чистите води на Егейско море, през които можете да гледате на три метра дълбочина и уникален пясък. Всичко това може да видите, отправяйки се към екскурзията на острова на Клеопатра. Съществува легенда, според която преди две хиляди години тук се е къпала самата Клеопатра. Марк Антоний подарил на своята възлюбена този остров, но на нея не й харесвали пясъците на острова, затова императорът на Египет доставил специален пясък. Възможно е това да е само легенда, но такъв пясък има само на още едно място - в Северна Африка. Ще посетите и античен амфитеатър, храма на Аполон.
Далян и Плажа на костенурките: В живописната долина, която туристите ще разгледат от яхта, може да се направи лечебни кални бани и да се разгледат ликийските гробници. Също така туристите могат да отидат на един от най-красивите пясъчни плажове и да се изкъпят в красива лагуна. И, разбира се, да посетят плажа Изтузу, където живеят костенурки от изчезващия вид Карета.
Ефес и къщата на Дева Мария: Ефес е древен елински град в Мала Азия, основан през ХI в.пр.н.е. Античните постройки поразяват със своята архитектура, изящество и завършеност на формите. Ефес е един от най-важните градове в историята на християнството. В него е изживяла последните си дни Пресветата Дева Мария, чийто дом ще посетите.
Пакетните цени са валидни при минимален брой туристи - 40;
Начин на плащане:
депозит – 30 % от пакетната цена;
доплащане – 15 дни преди датата на отпътуване. |